Ministerstvo hospodárstva chce zlepšovať oblasť exportu, Sulík podpísal Memorandum Pro Export

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR chce spoločne s Radou slovenských exportérov zlepšovať podnikateľské prostredie aj v oblasti podpory exportu.

Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík v tejto súvislosti podpísal Memorandum Pro Export, v ktorom rada vyzýva na začatie celospoločenskej diskusie týkajúcej sa štruktúry slovenského hospodárstva, slovenskej zahranično-obchodnej politiky, konkurencieschopnosti slovenských exportérov a s tým súvisiacej vízie ďalšieho rozvoja národnej ekonomiky.

„Iniciátori memoranda volajú po začatí relevantnej diskusie. Mám za to, že zriadením Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu, ako aj podpisom tohto dokumentu, sme tú diskusiu začali,“ zdôraznil Sulík.

Memorandum podporili firmy, ako aj podnikateľské združenia, ktoré kumulatívne reprezentujú viac ako 10 tisíc slovenských podnikateľských subjektov s tržbami cez 11 miliárd eur.

Memorandum podporili aj akademické inštitúcie či odborníci z praxe. Ministerstvo hospodárstva je prvým z rezortov, ktoré tiež podporilo túto iniciatívu.

Viac k témam: Export, Memorandum Pro Export
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva chce zlepšovať oblasť exportu, Sulík podpísal Memorandum Pro Export © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *