Mikulec sa chváli úspechmi svojho ministerstva, podarilo sa splniť míľniky

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvu vnútra SR sa podarilo splniť míľniky v rámci boja proti korupcii a praniu špinavých peňazí, ktoré boli potrebné na prvú platbu z Plánu obnovy a odolnosti.

Vznik nových špecializovaných útvarov

Ako vysvetlil minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) na piatkovej tlačovej besede, na splnenie podmienok v rámci plánu obnovy bolo potrebné zahájiť zmeny v Policajnom zbore. Tie smerovali k posilneniu personálneho a technického zabezpečenia finančného vyšetrovania. Zmeny majú za cieľ zlepšiť aj boj proti environmentálnej kriminalite.

Na začiatku februára vznikli nové špecializované útvary, a to Národná centrála osobitných druhov kriminality a Úrad kriminalistickej techniky. Národná centrála pomôže posilniť práve finančné vyšetrovanie v rámci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ale aj boj s envirokriminalitou.

Žiadosť o prvú platbu z Plánu obnovy

V rámci reformy posilnili aj analytické schopnosti a oddelenia v rámci útvarov NAKA. Zriadili tiež Úrad kriminalistickej techniky, ktorý zabezpečuje všetky dôležité stopy na miestach činu. „Oddelenia analytickej podpory a riadenia vznikli nielen na regionálnej úrovni, ale aj na útvaroch s celoslovenskou pôsobnosťou,“ dodal Mikulec.

Slovensko v piatok požiada Európsku komisiu (EK) o prvú platbu z Plánu obnovy a odolnosti v objeme 458,3 milióna eur. Umožnilo to splnenie všetkých štrnástich míľnikov a cieľov v tejto skupine žiadosti o platbu, čo bolo podmienkou podania žiadosti.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) o tom informoval na tlačovej besede s účasťou viacerých členov vlády.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Korupcia, Kriminalita, Minister vnútra SR, Plán obnovy, Pranie špinavých peňazí
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec sa chváli úspechmi svojho ministerstva, podarilo sa splniť míľniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *