MH Manažment bude od mája viesť Marianna Ondrová, do budúcnosti si stanovila jasné priority

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Novou predsedníčkou predstavenstva štátnej akciovej spoločnosti MH Manažment je od mája Marianna Ondrová. Na poste nahradila Ľuboša Lopatku, ktorý už pôsobí ako generálny riaditeľ nemocnice Bory. Ondrová doteraz zastávala funkciu členky predstavenstva MH Manažment.

Stopercentným akcionárom firmy je Ministerstvo hospodárstva SR, ide o nástupnícku spoločnosť zrušeného Fondu národného majetku.

„Medzi moje priority bude patriť pokračovanie v projektovej súťaži návrhov pre obnovu a rozvoj Kúpeľov Sliač, odpredaj minoritných podielov v spoločnostiach SAD ako aj ďalšie kroky potrebné na napĺňanie vízie postupného ukončovania činnosti MH Manažmentu,“ zdôraznila Ondrová. K 1. máju zároveň zlúčením šiestich štátnych teplární vznikla spoločnosť MH Teplárenský holding.

Vedenie teplární sa zefektívnilo

Jednotlivé teplárne stratili právnu subjektivitu a budú z právneho hľadiska riadené tromi členmi predstavenstva, v dozornej rade budú tiež traja členovia. Generálnym riaditeľom holdingu je Marcel Vrátný.

Vďaka týmto zmenám sa výrazne zoštíhlilo a zefektívnilo vedenie štátnych teplární. Tiež sa zredukovala administratíva. Z pohľadu prevádzkového hospodárskeho výsledku celá skupina dosiahla EBITDU na úrovni 50 mil. eur, čo je nárast o 39 % oproti roku 2020.

Chcú byť lídrom v inováciách a OZE

Ako doplnil samotný holding, aktuálne je najväčšou teplárenskou spoločnosťou na slovenskom trhu.

„Som presvedčený, že sa staneme lídrom v oblasti využívania inovácií a obnoviteľných zdrojov energie, budeme atraktívnym zamestnávateľom a zintenzívnime digitalizáciu našich procesov. Chceme byť vlajkovou loďou v energetických službách a vďaka aktívnej a slušnej obchodnej politike ponúkať našim zákazníkom dlhodobo udržateľné ceny služieb,“ povedal pri tejto príležitosti Vrátný.

Zdroj: Webnoviny.sk – MH Manažment bude od mája viesť Marianna Ondrová, do budúcnosti si stanovila jasné priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *