Mestá a obce na Záhorí sa ponoria do tmy, samosprávy nesúhlasia s protiinflačným balíčkom

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Mestá a obce zo Záhoria vo štvrtok 26. mája o 21:00 zhasnú verejné osvetlenie, alebo ho v ten večer vôbec nerozsvietia. Pridajú sa k ním aj starostovia z okolia Myjavy. Chcú tak poukázať na stav, ktorý samosprávam hrozí po schválení protiinflačného balíčka.

Na tomto postupe sa dohodli na pracovnom stretnutí primátorov a starostov Združenia miest a obcí Záhoria a Združenia miesta a obcí myjavského regiónu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa senickej radnice Tatiana Moravcová.

Zhasneme, aby sme v budúcnosti mohli svietiť! Zároveň žiadame prezidentku SR, aby protiinflačný balíček podpísala až vtedy, keď budú samosprávy mať v plnej miere pokryté finančné kompenzácie,“ vysvetlili štvrtkovú tmu v mestách a obciach primátori a starostovia celého Záhoria.

Opierajú sa o stanovisko Inštitútu ekonomických a spoločenských štúdií (INESS), podľa ktorého je protiinflačný balíček v rozpore s predpokladmi hľadania hodnoty za peniaze vo verejných výdavkoch a zhoršuje udržateľnosť verejných financií. „Konkrétne v prípade Senice bude výpadok na podielových daniach do konca roku 2023 predstavovať viac ako 1,5 milióna eur s tým, že nasledujúce roky očakávame podobný trend,“ povedal primátor Senice Martin Džačovský. V Senici zostanú kvôli bezpečnosti osvetlené cesty 1. a 2. triedy.

Viac k témam: Protest, protiinflačný balíček, Samosprávy
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestá a obce na Záhorí sa ponoria do tmy, samosprávy nesúhlasia s protiinflačným balíčkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *