Mercedes predĺžil zmluvy s dvojicou svojich jazdcov Hamiltonom a Russellom

31.8.2023 (SITA.sk) – Sedemnásobný šampióna seriálu majstrovstiev sveta monopostov F1 Lewis Hamilton predĺžil spoluprácu s Mercedesom do konca sezóny 2025.

V Mercedese od roku 2013

Stajňa o tom informovala tri dni pred Veľkou Cenou Talianska na okruhu v Monze, na ktorom Brit v minulosti dosiahol päť víťazstiev, avšak žiadne od roku 2018. Okrem Hamilton predĺžil s tímom spoluprácu aj jeho kolega George Russell.

„Každý deň snívame o tom, že budeme najlepší a uplynulé desaťročie sme spoločne zasvätili dosiahnutiu tohto cieľa. Byť na vrchole sa nestane cez noc alebo za krátky čas, vyžaduje si to odhodlanie, tvrdú prácu a oddanosť. Je veľkou cťou, že sme sa dostali do historických kníh s týmto neuveriteľným tímom,” uviedol už 38-ročný Hamilton.

Hamilton je v Mercedese od roku 2013 a získal s týmto tímom šesť zo siedmich titulov svetového šampióna. Na konte má 103 víťazstiev na pretekoch F1, za ostatne dva roky ani jedno.

Hladní po víťazstve

„Nikdy sme neboli hladnejší po víťazstve. Poučili sme sa z každého úspechu, ale aj neúspechu. Pokračujeme v tom, aby sme naplnili svoje sny. Pokračujeme v boji bez ohľadu na výzvu a opäť zvíťazíme. Som vďačný tímu, ktorý ma podporuje na trati aj mimo nej. Náš príbeh sa neskončil, sme odhodlaní spoločne dosiahnuť viac a nezastavíme sa, kým to nedosiahneme,” dodal Hamilton.

Tohtosezónnym maximom Brita sú dve druhé priečky z Austrálie a Španielska. V seriáli MS nazbieral zatiaľ 156 bodov a patrí mu 4. priečka v hodnotení jazdcov.

O trinásť rokov mladší krajan Russell je priebežne siedmy, získal zatiaľ 99 bodov a na pódium sa v tomto roku dostal iba v Španielsku, keď finišoval tretí.

Viac k témam: F1 Formula 1, Velka cena Talianska
Zdroj: SITA.sk – Mercedes predĺžil zmluvy s dvojicou svojich jazdcov Hamiltonom a Russellom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *