Matovičovo ministerstvo hospodárilo úsporne, náklady znížilo o polovicu

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií SR znížilo za dva roky náklady na svoju hospodársku správu až o polovicu. Rezort o tom informuje na sociálnej sieti. Podarilo sa im to podľa ich vyjadrení vďaka prehodnoteniu dodávateľských zmlúv, energetickému auditu a následnými opatreniami na šetrenie energií.

Celkové náklady hospodárskej správy ministerstva financií vlani bez mzdových nákladov predstavovali sumu 1,07 milióna eur. V roku 2019 to bolo ešte 2,05 milióna eur. Ministerstvo financií výrazne znížilo najmä jednorazové náklady. Kým v roku 2019 predstavovali sumu 500 328 eur, v roku 2021 sa na jednorazové náklady minulo podľa rezortu financií 97 103 eur.

Výrazne sme znížili aj náklady na spotrebu energií. Tie boli vlani oproti roku 2019 nižšie o 81 377 eur,“ informuje ministerstvo. Ušetriť sa im podarilo aj na výdavkoch na všeobecný materiál, ako napríklad na čistiace a kancelárske potreby, tonery, či rúška. Pandemická situácia a práca z domu pritom na zníženie nákladov nemali až taký výrazný vplyv.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: náklady
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičovo ministerstvo hospodárilo úsporne, náklady znížilo o polovicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *