Matovič sabotuje štát a financuje iba svoje „vylomeniny“, Paulis vyvrátil ďalší hoax o SaS

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Postoj republikovej rady SaS v otázke odchodu Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády je jednotný. Na sociálnej sieti to napísal štátny tajomník Ministerstva školstva pre vedu a výskum Ľudovít Paulis.

Matovičove “vylomeniny”

Reagoval tak na informácie o tom, že SaS je pri požiadavke na odstúpenie ministra financií nejednotná, čo označil za hoax. Paulis sa na republikovej rade zúčastnil a potvrdil jej jednotný názor. Dodal, že sám za túto požiadavku zahlasoval.

Svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že Matovič v mene svojej osobnej antipatie bez problémov obetúva vedu a výskum. Ako príklad uviedol, že rezort financií už tri roky po sebe navrhuje znižovanie rozpočtov vysokým školám, a to i napriek tomu, že v oblasti vysokého školstva sú úlohy zodpovedne plnené.

Paulis doplnil, že sa to deje i napriek tomu, že rozdiel medzi rozpočtovanými príjmami v rokoch 2020 a 2022 je 5,5 miliardy eur a nie je problém nájsť prostriedky na rôzne “vylomeniny”.

Prezamestnanosť na Úrade vlády

Podľa štátneho tajomníka tiež ministerstvo financií odmieta narozpočtovať akékoľvek peniaze na podporu výskumných infraštruktúr, hoci veda a výskum sú premiérskou témou.

Rezort financií im tiež neposkytol prostriedky na zamestnanie dvoch až štyroch zamestnancov, ktorí by kvalitatívne posudzovali infraštruktúry, hoci rezort školstva znížil náklady na mzdy o 10 percent.

Podľa Paulisa na to možnosti sú, keďže na Úrade vlády zamestnali 40 ľudí na agende výskumu hoci nemajú reálne pridelené úlohy. Doplnil, že tento počet je dvojnásobný oproti rezortu školstva.

V závere Paulis skonštatoval, že to nie je len osobný spor medzi Matovičom a Richardom Sulíkom, ale sabotáž štátu, na ktorej sa nechcú podieľať.

Viac k témam: Hoax, Koaličná kríza, sabotáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sabotuje štát a financuje iba svoje „vylomeniny“, Paulis vyvrátil ďalší hoax o SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *