Matovič len klame a neprizná, že nezvláda funkciu. Sulík mu pripomenul slová o špinavej hre Dzurindu

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) a jej predseda Richard Sulík vyzývajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, aby svojimi klamstvami prestal škodiť rokovaniam o obnovení štvorkoalície.

Matovič klame a zavádza

Strana zároveň tvrdí, že nemôže za pád Radičovej vlády spred 11 rokov, čo potvrdil aj sám Matovič. V tlačovej správe o tom v stredu informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Viac o téme: Koaličná kríza

Podľa Sulíka si líder OĽaNO prispôsobuje realitu tak, ako sa mu zachce. „Namiesto toho, aby úprimne priznal, že nezvláda svoju funkciu a odstúpil, klame a zavádza. Neplatí to len pri jeho slovách, že sme mohli vetovať jeho nezmyselný nápad, hoci predtým tvrdil presný opak, ale potvrdzuje sa to aj pri jeho výrokoch z roku 2011,“ povedal šéf liberálov.

Gröhling neplánuje ustúpiť

Ďalej pripomenul, že Igor Matovič krátko po hlasovaní o dôvere vláde Ivety Radičovej v pléne Národnej rady SR hovoril o „špinavej hre Mikuláša Dzurindu“, ktorý nechcel pristúpiť na kompromis.

Sulík dodal, že sám Matovič za dôveru vláde nehlasoval a sebavedomo vyhlasoval, že podporí predčasné voľby. „Tento človek preto nemá žiadne právo o nás hovoriť, že ideme povaliť ďalšiu vládu. Podľa jeho vlastných autentických slov z roku 2011 sme totiž nepovalili ani tú prvú,“ skonštatoval Sulík.

Člen vyjednávacieho tímu a podpredseda SaS Branislav Gröhling je presvedčený, že líder OĽaNO by sa mal za svoje slová ospravedlniť. „Už viackrát sme boli svedkami toho, že sa za svoje hriechy ospravedlnil. On vraj ani nevedel, že ich spáchal. Tentokrát však existujú jasné záznamy z toho, keď Igor Matovič v roku 2011 verejne hovoril, že to nebola strana SaS, ktorá zapríčinila pád vlády,“ povedal Gröhling a priznal, že im to nie je príjemné.

Skonštatoval, že „lož už nie je len pracovnou metódou Roberta Fica, ale aj predsedu hnutia OĽaNO. Aj jeho predstavitelia priznávajú, že s povahou Matoviča sa musíme len zmieriť.“ Gröhling na záver zopakoval, že nevidí žiaden priestor, aby ustúpili zo svojej požiadavky o odchode predsedu OĽaNO z vlády. Snahou SaS je pokračovanie v koalícii, no nie za prítomnosti Matoviča.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič len klame a neprizná, že nezvláda funkciu. Sulík mu pripomenul slová o špinavej hre Dzurindu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *