Luknárová si na MS vo vodnom slalome do 23 rokov vybojovala bronz, nad jej sily bola Talianka a Češka

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Sobotňajší predpoludňajším finálový blok na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskej Ivrei priniesol ďalšiu medailu pre slovenskú výpravu.

Postarala sa o ňu Emanuela Luknárová, ktorá v kategórii kanoistiek do 23 rokov získala bronz. Nad sily 20-ročnej Slovenky boli len zlatá Talianka Elena Borghiová a strieborná Češka Gabriela Satková. Od najcennejšieho kovu delilo Luknárovú 6,96 sekundy, od striebra 5,30 sekundy.

Vo finále singlistiek sa predstavila aj Simona Glejteková, tá však napokon nefiguruje medzi klasifikovaným pretekárkami. Do desaťčlenného finále sa Luknárová dostala zo semifinále z 5. priečky, Glejteková v ňom bola štvrtá. Tretiu slovenskú zástupkyňu Soňu Stanovskú klasifikovali na nepostupovom 18. mieste.

Medzi singlistami štartovali v semifinále tri slovenské lode, ale ani jedna z nich “neprekĺzla” do finále. Ľudovít Macúš obsadil 12. pozíciu, Juraj Dieška 16. priečku a Adam Janovčík 28. stupienok.

V sobotu popoludní v Ivrei o medaily zabojujú aj kajakári a kajakárky v juniorských kategóriách. V nedeľu príde na rad extrémny slalom.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Luknárová si na MS vo vodnom slalome do 23 rokov vybojovala bronz, nad jej sily bola Talianka a Češka © SITA Všetky práva vyhradené.