Lewandowski chce odísť z klubu Bayern Mníchov, špekuluje sa o jeho prestupe do FC Barcelona

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Poľský futbalový kanonier Robert Lewandowski chce odísť z nemeckého klubu Bayern Mníchov. Športový riaditeľ “Die Roten” Hasan Salihamidžič v sobotu potvrdil, že 33-ročný útočník odmietol ponuku na predĺženie zmluvy a “rád by skúsil niečo iné”.

Lewandowski má v Mníchove kontrakt i pre budúcu sezónu 2022/2023, no vyzval bavorský klub, aby zvážil všetky ponuky, ktoré prídu. “Áno, mám zmluvu na ďalší rok,” povedal Lewandowski po tom, čo v sobotňajšom dueli záverečného 34. kola I. bundesligy 2021/2022 na trávniku Wolfsburgu (2:2) zaznamenal 35. tohtosezónny ligový zásah.

Musia myslieť na budúcnosť

“Ak príde ponuka, musíme sa nad ňou zamyslieť aj kvôli klubu. Obe strany musia myslieť na budúcnosť. Viac k tomu povedať nemôžem. Uvidíme, čo sa stane,” poznamenal Lewandowski.

Toho v ostatnom období viaceré médiá spájajú s odchodom do španielskeho FC Barcelona, ale Salihamidžič povedal, že Bayern nebol v žiadnom kontakte s katalánskym klubom.

Prestupová čiastka 

Televízna stanica Sport1 však informovala, že Lewandowského agent Pini Zahavi a Barcelona sa ústne dohodli na trojročnej zmluve a španielsky klub čaká, kým Bayern oznámi, za akú prestupovú čiastku by zvážil Lewandowského transfer.

Lewandowski prišiel do Bayernu v roku 2014 z Borussie Dortmund. V mníchovskom drese zaznamenal v 375 súťažných zápasoch dovedna 344 gólov. Celkovo sedemkrát sa stal najlepším strelcom I. bundesligy – raz ako hráč BVB a šesťkrát počas anabázy v Bayerne.

Zdroj: Webnoviny.sk – Lewandowski chce odísť z klubu Bayern Mníchov, špekuluje sa o jeho prestupe do FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *