Kuriak bude hlasovať za prelomenie veta Čaputovej, jej prístup považuje za alibistický

18.6.2022 (Webnoviny.sk) –
Poslanec Milan Kuriak (OĽaNO) bude hlasovať za prelomenie veta prezidentky Zuzany Čaputovej a verí, že aj ďalších 75 poslancov parlamentu. Postup prezidentky aj odôvodnenie jej rozhodnutia považuje za alibistický prístup.

Polopravdy, manipulácie a útoky

Podľa poslanca sa proti prorodinnému balíku nakopilo množstvo poloprávd, manipulácií a útokov.
„Prezidentka uvádza, že má prioritne výhrady k skrátenému legislatívnemu konaniu o balíku zmien, ktorého veľká časť začne platiť až od budúceho roka. Skrátené konanie sa má podľa nej uplatňovať len výnimočne a za mimoriadnych okolností, pričom jeho odôvodnenie v tomto prípade nie je podľa hlavy štátu dostatočné. Pani prezidentke teda prekáža proces prijatia pomoci pre rodiny,” uviedol Kuriak
Rovnako mu nie zrejmé, prečo pani prezidentke prekáža proces schvaľovania zákona v skrátenom legislatívnom konaní.

Výhrady samospráv

„Je verejne známe, že v tomto volebnom období bolo množstvo zákonov schválených v skrátenom legislatívnom konaní, bolo ich 94. Toto pani prezidentke nikdy nevadilo. Nevadilo jej napríklad schválenie takzvaného Sulíkovho kilečka v skrátenom legislatívnom konaní v roku 2020, kde išlo prioritne o pomoc pre podnikateľov. Je naozaj pomoc pre rodiny pre liberálnu prezidentku takým tŕňom v oku, že potrebuje pomoc stoj čo stoj blokovať? Z môjho pohľadu si pani prezidentka zvoleným postupom len upevňuje svoju pozíciu pred avizovaným podaním na Ústavný súd,” dodal Kuriak.
Čo sa týka výhrad samospráv uvádza, verí, že tak ako doteraz samosprávy zvládli mnohé ťažké situácie, dokážu to aj v súčasnosti. Primátori a starostovia podľa jeho slov vedia, čím všetkým museli aj za prechádzajúcich vlád zápasiť.
„Nepamätám si však, žeby Združenie miest a obcí vyhlasovalo štrajkovú pohotovosť a odporúčalo stiahnuť vlajky na pol žrde. Určite nie je vhodné robiť politiku a naschvály ešte aj z pomoci rodinám s deťmi, ktorá je za posledné desaťročia najväčšou, najsolidárnejšou a najhumánnejšou. Nie je to pomoc o pár centoch, ale je reálna v desiatkach eur navyše, adresná, lebo skončí v peňaženkách našich rodín s deťmi a zabezpečí im dôstojnejšie žiť,” uzavrel poslanec.

Viac k témam: Prezident Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuriak bude hlasovať za prelomenie veta Čaputovej, jej prístup považuje za alibistický © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.