Krajský súd v Trnave zrušil rozsudok Jozefa, bol odsúdený za drogy na roky väzenia

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Senát Krajského súdu v Trnave vo štvrtok v celom rozsahu zrušil rozsudok v prípade Josefa Š. z okresu Hlohovec, ktorého Okresný súd v Trnave odsúdil za drogovú trestnú činnosť na 20 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia a na prepadnutie majetku.

Podpora Šimečku a Hojsíka

Krajský súd podľa hovorkyne Jany Kondákorovej vec vrátil prvostupňovému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znovu prejednal a rozhodol. Prípad Josefa Š. uvádzali ako príklad drakonického trestu politici, ktorí sa zasadzovali o zníženie trestov za marihuanu. Počas vlaňajšieho pojednávania na okresnom súde ho osobnou účasťou podporili politici Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a Martin Hojsík.

Josefovi Š. našli policajti NAKA začiatkom minulého roku pri prehliadke rodinného domu v Dolných Zeleniciach pri Hlohovci 18,3 kilogramu marihuany, pričom celková hodnota drogovej látky bola vyčíslená na 183-tisíc eur. Z tohto množstva bolo možné vyrobiť tisícky bežných jednorazových dávok.

Priznal sa k pestovaniu z konope

Okresný súd v Trnave ho rozsudkom z decembra minulého roku uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Obžalovaný sa priznal, že si zadovážil semená rastliny konope a vypestoval z nich rastliny. Podľa jeho tvrdenia z nich vyrábal masti a tinktúry, ktoré pomáhali ľuďom so zdravotnými ťažkosťami. Materiál, ktorý policajti zaistili, bol podľa neho pripravený ako odpad na vyhodenie.

Národná rada SR v marci tohto roku schválila významné zníženie trestov za marihuanu. Josef Š. by tak mohol po opätovnom rozsudku Okresného súdu v Trnave vyviaznuť s podstatne nižším trestom, ako bol ten pôvodný.

Viac k témam: Marihuana, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajský súd v Trnave zrušil rozsudok Jozefa, bol odsúdený za drogy na roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *