Krajskí poslanci v Prešove budú schvaľovať financie pre návštevu pápeža, rozdeľovať budú aj dotácie pre mestá

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – Rozdelenie účelových dotácií pre obce a mestá v objeme 700-tisíc eur, ale aj vyčlenenie prostriedkov vo výške 100-tisíc eur na technické zabezpečenie septembrovej návštevy pápeža Františka v Prešove budú na svojom rokovaní v pondelok 30. augusta schvaľovať poslanci Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

28 rokovacích bodov

Na v poradí 29. zasadnutí, ktoré sa uskutoční prezenčnou formou, majú na programe celkovo 28 rokovacích bodov.

Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, na augustovom rokovaní zloží poslanecký sľub Ján Baloga, ktorý nastúpi do funkcie ako náhradník za právoplatne odsúdeného poslanca Jozefa Kičuru.

Menovať budú aj riaditeľa

Menovaný bude aj nový riaditeľ Energetickej Agentúry Smart Regiónu PSK. Krajskí poslanci majú tiež schvaľovať zmenu Výzvy pre región, ale aj predfinancovanie projektu multifunkčného centra pre Hornozemplínsku knižnicu vo Vranove nad Topľou.

„Taktiež sa budú zaoberať piatou úpravou rozpočtu, zriadením elokovaného pracoviska v Bijacovciach, schválením predloženia žiadosti o nenávratný finančný príspevok a spolufinancovaním projektu pre SOŠ elektrotechnickú Poprad – Matejovce a pre Gymnázium J. Francisciho-Rimavského v Levoči,“ dodala Heilová.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajskí poslanci v Prešove budú schvaľovať financie pre návštevu pápeža, rozdeľovať budú aj dotácie pre mestá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *