Kotleba prišiel o mandát poslanca, klub ĽSNS tak v parlamente zanikol

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanecký klub opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v parlamente zanikol. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO), ktorý v utorok v zastúpení predsedu Národnej rady SR podpísal rozhodnutie o zániku mandátu Mariana Kotlebu a zároveň aj rozhodnutie o zániku poslaneckého klubu ĽSNS.

„Odsúdením za úmyselný trestný čin totiž poslanec Kotleba v zmysle Ústavy SR prišiel o mandát. Do momentu zloženia sľubu jeho náhradníčky, ktoré sa má konať 26. apríla, tak poslanecký klub ĽSNS nemá zákonom predpísaný počet poslancov potrebný na ďalšiu existenciu poslaneckého klubu. Jeho kolegovia sa stávajú nezaradenými poslancami,” ozrejmil Grendel.

Najvyšší súd SR 5. apríla tohto roka v kauze šekov zrušil nepodmienečný trest štyri roky a štyri mesiace väzenia, ktorý ešte v roku 2020 uložil Kotlebovi Špecializovaný trestný súd. Najvyšší súd opozičného poslanca nanovo uznal za vinného, uložil mu nižší trest, a to šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Poslanecký mandát, Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotleba prišiel o mandát poslanca, klub ĽSNS tak v parlamente zanikol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *