Korčok: Ukrajina nemôže kapitulovať, pretože to bude jej koniec a Slovensko bude mať úplne iného suseda

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – V Budapešti sa konalo stretnutie šéfov diplomacií neformálneho zoskupenia Central 5, na ktorom sa zúčastnil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina sa musí udržať

Počas tlačovej konferencie vyhlásil, že „ak prestane Rusko ničiť nášho suseda a bojovať na Ukrajine, okamžite bude koniec vojny. Ak ale prestane bojovať Ukrajina, bude to jej koniec a Ukrajina neprežije,”.

Dodal, že tá druhá možnosť nie je slovenským záujmom. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v tlačovej správe.

Korčok tiež zdôraznil, že nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku zaznieva názor, že sankcie proti Rusku predlžujú vojnu na Ukrajine.

„Aj u nás rezonuje tento názor, a najčastejšie ho je počuť od extrémistickej opozície a ich spriaznencov. Mám na to takúto odpoveď: Nie, sankcie vojnu nepredlžujú,“ vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Sankcie proti Rusku sú kľúčové

Práve sankcie a naša pomoc Ukrajine vrátane vojenskej, podľa Korčoka predlžuje existenciu Ukrajiny. „Môžu sa brániť, lebo to je jediná cesta, aby prežili. A presne toto je slovenský záujem – aby náš sused bola naďalej suverénna Ukrajina,“ skonštatoval.

Zároveň odkázal všetkým tým, čo chcú, aby sa Ukrajinci konečne nejako s Rusmi dohodli, teda kapitulovali, toto: „Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda.“

Central 5 (C5) je neformálne zoskupenie združujúce Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko a Slovinsko, ktoré vzniklo v reakcii na pandémiu COVID-19, dnes slúži ako platforma na diskusiu aj o iných aktuálnych témach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Ukrajina nemôže kapitulovať, pretože to bude jej koniec a Slovensko bude mať úplne iného suseda © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.