Korčok: Slovensko si váži solidaritu Švajčiarska s krajinami, ktoré čelia náporu utečencov z Ukrajiny

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika si veľmi váži pomoc a solidaritu Švajčiarska s krajinami, ktoré v súčasnosti čelia veľkému náporu vojnových utečencov z Ukrajiny. Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal počas návštevy Švajčiarska, kde doprevádza na oficiálnej návšteve prezidentku Zuzanu Čaputovú. Minister o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Korčok konštatuje, že Slovensko a Švajčiarsko nespája len 20-tisíc občanov Slovenska, ktorí tam žijú, ale aj veľa spoločných vecí v hospodárstve, vede, vzdelávaní, zelenej ekonomike a v tom, že obom krajinám záleží na dodržiavaní medzinárodného práva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„S Ignaziom Cassisom – prezidentom Švajčiarskej konfederácie, ktorý je zároveň aj ministrom zahraničných vecí, sme sa rozprávali o viacerých témach, najviac však o Ukrajine či západnom Balkáne. Debatovali sme o tom, ako Slovensko a Švajčiarsko pomáhajú východnému susedovi,“ povedal Korčok.

Zástupcovia Slovenska a Švajčiarska diskutovali aj o tom, ako zlepšiť bilaterálne vzťahy oboch krajín, a to nielen v oblasti biznisu, ale aj v oblasti vzdelávania a vedeckotechnickej spolupráce.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Slovensko si váži solidaritu Švajčiarska s krajinami, ktoré čelia náporu utečencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *