Komu patrí budova, ktorú donedávna využíval Čistý deň? Súd konečne rozhodol

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj je vlastníkom aj druhej budovy, ktorú využívalo resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante. V niekoľkoročnom spore o vlastníctvo budovy o tom rozhodol Okresný súd v Galante. O verdikte súdu informoval trnavský župan Jozef Viskupič.

„Po tom, ako Čistý deň prišiel v roku 2018 o akreditáciu, bolo našou prioritou získanie dvoch budov v Galante, ktoré využíval, späť. Po dlhých naťahovačkách sa nám to podarilo. Prvú budovu sme už získali a poskytujeme v nej sociálne služby. Vďaka rozhodnutiu súdu získame aj druhú nehnuteľnosť,“ povedal Viskupič s tým, že paralelne prebiehajú ďalšie súdne spory.

Vrátenia sa dožadovali súdnou cestou

Nezisková organizácia Čistý deň pôvodne využívala dva objekty v Galante v mestskej časti Hody, ktoré sú majetkom Trnavského samosprávneho kraja.

Krajskí poslanci v júni 2018 rozhodli o ukončení prenájmu jednej budovy a ukončení výpožičky druhej budovy. Budovu z prenájmu neziskovka vrátila, vypožičanú vrátiť odmietala. Samosprávny kraj sa preto jej vrátenia dožadoval súdnou cestou

Rozhodujúce bolo odobratie akreditácie

Na výpožičke budovy dohodli ešte v roku 2005. Kraj sa zaviazal po pätnástich rokoch užívania predať ju neziskovke za jednu korunu, čo malo nastať v roku 2020.

Výpožičku mohol Trnavský samosprávny kraj zrušiť, ak vypožičiavateľ prestane plniť dohodnutý účel, čo sa podľa župy v júli 2018 po odobratí akreditácie Čistému dňu aj stalo.

Viac k témam: Kauza čistý deň, Nehnuteľnosti, Súdny spor
Zdroj: Webnoviny.sk – Komu patrí budova, ktorú donedávna využíval Čistý deň? Súd konečne rozhodol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *