Kollár: Nechcel by som sedieť vo vláde, kde by sa tvrdo naplnila agenda Progresívneho Slovenska

20.8.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár by nechcel sedieť vo vláde, kde by sa tvrdo naplnila agenda Progresívneho Slovenska. Povedal to v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

„Ja si viem za určitých okolností predstaviť, keď sa to nebude dať inak vyskladať, že budeme v nejakej skupine ľudí, kde bude možno aj Progresívne Slovensko. Ale určite by som nechcel byť vo vláde, kde by bol premiér a kde by sa tvrdo naplnila ich agenda,“ povedal Kollár.

Lepšie by sa cítil v opozícii

Zdôraznil, že jeho hnutie je za zlepšenie podmienok párov rovnakého pohlavia, no nepodporuje sobáše homosexuálov ani adopciu detí takýmito pármi a takisto sú proti tranzícii.

„Vidím ako progresívci vládnu v meste, veď to je jedna katastrofa. Keby toto chceli pretaviť do vlády, tak ja radšej budem v opozícii, budem sa tam lepšie cítiť, lebo ja by som sa pod toto nepodpísal,“ vyhlásil Kollár.

Povolebná spolupráca so Smerom?

Dodal, že hnutie Sme rodina nikdy nepredkladalo témy, ktoré by rozoštvávali spoločnosť. Pri hlasovaní o kultúrno-etických otázkach platí v hnutí zelená karta a každý poslanec hlasuje podľa svojho svedomia.

„Ja nežijem konzervatívnym spôsobom života, Milan Krajniak žije,“ poukázal na rozdiely aj v rámci klubu. Na otázku možnej povolebnej spolupráce so Smerom-SD Kollár odpovedal, že „to, čo predstavuje strana Smer, je pre nás absolútne nekompatibilné.“

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Sme rodina
Zdroj: SITA.sk – Kollár: Nechcel by som sedieť vo vláde, kde by sa tvrdo naplnila agenda Progresívneho Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *