Koho si najviac želajú Slováci za premiéra? Pellegriniho by chceli ženy, Fica zase muži

22.8.2023 (SITA.sk) – Za premiéra by si voliči najviac želali Petra Pellegriniho. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO. Predseda strany Hlas-SD získal v prieskume 20,2 percent hlasov opýtaných.

Za ním nasleduje Robert Fico so 17,9 percentami. Prvú trojku uzatvára Michal Šimečka so 14,2 percentami.

Na chvoste bol Danko s Kollárom

Ďaleko za spomínanými tromi predsedami svojich strán boli v prieskume Igor Matovič a Eduard Heger so zhodným ziskom 5,5 percenta opýtaných, Richard Sulík so 4,4 percentami, Milan Uhrík so štyrmi percentami, Milan Majerský s 3,9 percentami a Andrej Danko a Boris Kollár zhodne s tromi percentami.

Petra Pellegriniho nadpriemerne často uvádzali ženy, 66 a viac roční, s najnižším vzdelaním, z Košického, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja a voliči Hlas-SD.

Roberta Fica by chceli za premiéra najmä muži nad 66 rokov, s najnižším vzdelaním, z Prešovského, Trnavského a Trenčianskeho kraja, voliči Smer-SD (81 percent), Republika (31 percent) a SNS (29 percent).

Vyše osem percent sa nevedelo rozhodnúť

Michala Šimečku by si priali za predsedu budúcej vlády 18 až 33-roční voliči, s vysokoškolským vzdelaním, z Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja, voliči PS (70 percent) a SaS (22 percent).

Agentúra AKO robila prieskum od 7. do 14. augusta 2023 na vzorke 1 000 respondentov.

Takmer 82 percent opýtaných si vedelo vybrať meno budúceho premiéra z predloženého zoznamu, 8,3 percenta opýtaných sa nevedelo rozhodnúť, alebo nechceli na otázku odpovedať a ďalších 9,8 percenta opýtaných si nevedelo vybrať meno z daného zoznamu.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Koho si najviac želajú Slováci za premiéra? Pellegriniho by chceli ženy, Fica zase muži © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *