Kiska: Fico a Kaliňák napáchali na našej spoločnosti obrovské škody, o ich vine však musí rozhodnúť súd (video)

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Voči Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi bývalý prezident Andrej Kiska necíti hnev ani osobné zadosťučinenie. Cíti smútok z toho, do akej priepasti sa prepadla spravodlivosť na Slovensku. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Ficova pomsta

„Žiadneho slušného človeka nemôže tešiť, že na čele Slovenska stál dvanásť rokov premiér, ktorý hrubo zneužíval svoju funkciu na likvidáciu svojich politických súperov a pomáhal mu pritom nielen minister vnútra, ale aj mnohí ďalší vysokí štátni úradníci či dokonca mafiáni,” uviedol Kiska.

Podľa jeho slov označenie mafiánsky štát prvýkrát použil v roku 2017, pričom sa ukazuje, že situácia bola vtedy ešte horšia.

„Nepoužil som toto pomenovanie vtedy s radosťou, ale chcel som pravdivo pomenovať situáciu, o ktorej som vedel. Verejne som odhaľoval pochybenia, kritizoval, apeloval. Preto sa snažili pomstiť, vydierať ma,” dodal Kiska.

Očista Slovensko a návrat dôvery

O vine obvinených môže podľa bývalého prezidenta rozhodnúť iba súd, no škody na spoločnosti a vnímaní spravodlivosti na Slovensku sú podľa neho obrovské.

„Nesmieme dopustiť, aby oni a im podobní naďalej ubližovali našej krajine. To nie je len úloha polície, prokuratúry a súdov, ale je to aj zodpovednosť nás všetkých,” uzavrel bývalý prezident.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil ídra Smeru-SD Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Jedným z poškodených v tejto kauze je aj exprezident Kiska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kauza Súmrak, Mafia, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska: Fico a Kaliňák napáchali na našej spoločnosti obrovské škody, o ich vine však musí rozhodnúť súd (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *