KDH si ani po 30 rokoch nevstúpilo do svedomia: Zakoplo o zvrchovanosť

Ilustračné foto: M. Majreský, predseda KDH. Zdroj: TASR

Kresťanskí demokrati (KDH) sa ozvali po troch desaťročiach na výročie vyhlásenia zvrchovanosti Slovenskej republiky, za ktorú v roku 1992 nehlasovali.

Dnes vraj vidia, že sebavedomie národa sa nepotvrdzuje deklaráciami, ale kvalitou spravovania štátu. A v tom má Slovensko stále výrazné rezervy, tvrdí stanovisko KDH, ktoré mierilo na líšku a trafilo zas Maryšku.

Kádeháci oprášili strach zo všeobecnej krízy a vojny na Ukrajine. Opäť nenašli správne slovo pre Slovensko, lebo podľa nich „naša krajina“  stojí aj pred vážnou úlohou uspieť v pretrvávajúcom vnútornom zápase.

KDH sa zatvárilo, že si (len ono) uvedomuje skutočnú suverenitu národa, a preto si Slováci zaslúžia riadenie „krajiny“, ktoré šikovných nevyháňa z domova, odídených pozýva vrátiť sa, úspešným nebráni v rozvoji a zraniteľným podá pomocnú ruku.

Farizejstvo tejto strany sa nezaprelo ani dnes. Po troch desaťročiach nezávislosti, ku ktorému KDH prispelo minimom, hnutie vysiela ľuďom zásadnú pozvánku neskrývať hrdosť na slovenský národ.

Pripomeňme, že KDH vládlo dvanásť rokov a 14 rokov bolo v opozícii. Spolu malo KDH 26 rokov ovplyvňovať chod Slovenska, aj jeho zvrchovanosť a suverenitu. Ako sa hovorí: kto zradí raz národ, zradí ho aj druhý raz.

Bojím sa Daanajcov, aj keď prinášajú dary, povedal veštec Laokoón Trójanom. Neverím pekným slovám KDH, aj keď hovoria o zvrchovanosti.

Kádeháci totiž poúčajú vlastencov o “spravovaní” štátu, ktorý nechceli.

Rafael Elo Rafaj

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/kdh-si-ani-po-30-rokoch-nevstupilo-do-svedomia-zakoplo-o-zvrchovanost/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.