Katarský bankár nakoniec nekúpi Manchester United, ďalším záujemcom na rade je Ineos

15.10.2023 (SITA.sk) – Katarský bankár Šejk Jassim bin Hamad Al Thani sa rozhodol stiahnuť z procesu kúpy anglického futbalového klubu Manchester United.

Ako referuje BBC Sport, Katarčan ponúkal za odkúpenie organizácie zo štadióna Old Trafford päť miliárd libier, no ďalšie tohtotýždňové rozhovory stroskotali.

Ratcliffe chcel kúpiť Chelsea

Rodina Glazerovcov, ktorá kúpila Manchester United v roku 2005 za 790 miliónov libier, vlani v novembri oznámila, že zvažuje predaj.

Po odstúpení katarského bankára je ďalším veľkým záujemcom spoločnosť Ineos Group patriaca britskému obchodníkovi Sirovi Jimovi Ratcliffeovi.

Nemenované zdroje pre BBC Sport uviedli, že Ratcliffe teraz dúfa, že uzatvorí dohodu o menšinovom 25-percentnom podieli v klube.

V roku 2022 dal Ratcliffe ponuku na kúpu iného anglického futbalového klubu FC Chelsea z Londýna, ktorý predával Rus Roman Abramovič.

Manchester ustúpil z pozícií

Londýnčanov napokon získalo konzorcium vedené Toddom Boehlym a spoločnosť Clearlake Capital za 2,5 miliardy libier.

Manchester United je s 20 majstrovskými titulmi najúspešnejším klubom v histórii najvyššej anglickej súťaže.

V uplynulých rokoch však ustúpil z tradičných pozícií. V uplynulej sezóne 2022/2023 skončili United v Premier League na 3. mieste, v tej aktuálnej figurujú až na 10. priečke.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: SITA.sk – Katarský bankár nakoniec nekúpi Manchester United, ďalším záujemcom na rade je Ineos © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *