Kamala Harrisová sa poďakovala Slovensku za pomoc ľuďom z Ukrajiny, USA nám pomôžu zvládnuť nápor utenčencov

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Viceprezidentka Spojených štátov amerických Kamala Harrisová v telefonáte s prezidentkou Zuzanou Čaputovou vyjadrila poďakovanie všetkým na Slovensku, ktorí podporujú a vyjadrujú solidaritu s občanmi Ukrajiny. Prezidentka o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Viceprezidentka veľmi ocenila pomoc, ktorú Slovensko a naši občania Ukrajincom poskytujú a ponúkla pre naše kroky ďalšiu podporu, vrátane humanitárnej aj finančnej,“ vyhlásila Čaputová.

Pripomenula, že obe političky spolu telefonovali práve v deň, keď Medzinárodný súdny dvor v Haagu nariadil Rusku okamžité zastavenie vojenských operácii na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Rozhodnutie súdu potvrdzuje, že ruská agresia na Ukrajine, ktorá si už vyžiadala množstvo civilných obetí, je neľudská a je v príkrom rozpore s medzinárodným právom,“ upozornila hlava štátu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Kamala Harrisová sa poďakovala Slovensku za pomoc ľuďom z Ukrajiny, USA nám pomôžu zvládnuť nápor utenčencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *