Johnson chce ukončiť závislosť od ruskej ropy a plynu, Ukrajinu je potrebné posilniť a opevniť

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson chce ukončiť závislosť krajiny od „Putinovej ropy a plynu“. Ako informuje spravodajský portál BBC, povedal to britským poslancom v Dolnej snemovni.

Ciele britskej vlády musia byť podľa Johnsona dlhodobé, keďže krajina čelí „ekonomickým otrasom v dôsledku ruskej agresie“. Chce preto bojovať proti dopadom britských cien energií. Vládna podpora rodín pritom podľa neho pomôže „ukončiť závislosť od Putinovej ropy a plynu a zaistiť, že energie budú z dlhodobého hľadiska lacnejšie“. Johnson sa tiež zaviazal, že britské energie budú zelenšie, dostupnejšie a bezpečnejšie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Premiér poslancom rozprával aj o svojej nedávnej návšteve Kyjeva a stretnutí s prezidentom Volodymyrom Zelenským, pričom ukrajinského lídra označil za nezlomného. Prezidenta podľa vlastných slov ubezpečil, že Británia a jej spojenci sú odhodlaní dať Ukrajine zbrane, ktoré potrebuje, aby sa ubránila ruskému útoku. Naliehavosť tohto kroku je podľa neho v súčasnosti ešte väčšia, keďže Rusko spustilo novú ofenzívu v Donbase. Johnsonovým cieľom podľa jeho slov je „posilniť a opevniť Ukrajinu tak, aby sa už Rusko nikdy neodvážilo pokúsiť o inváziu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ropa, rusko-ukrajinský konflikt, Zemný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson chce ukončiť závislosť od ruskej ropy a plynu, Ukrajinu je potrebné posilniť a opevniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *