Jankovská sa v piatok postaví pred súd v kauze Fatima, čelí obvineniam z vydierania a marenia spravodlivosti

14.8.2022 (Webnoviny.sk) – V piatok (19. augusta) by na Okresnom súde v Trnave mal začať súdny proces s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou v kauze známej ako Fatima.

Násilné prevzatie baru Fatima

Spolu s ňou sú pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti obžalovaní aj jej svat Peter Vasko a bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbert Krajmer.

Podľa vyšetrovateľov v kauze Fatima pomohla bývalá štátna tajomníčka v minulosti získať príslušníkovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Výpoveď pod nátlakom

Konkrétne zabezpečila v roku 2001 ešte ako sudkyňa odsúdenie vtedajších majiteľov baru Fatima Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka pre údajné vydieranie považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu.

Ten však na hlavnom pojednávaní nevypovedal a neskôr uviedol, že v prípravnom konaní proti nim vypovedal pod nátlakom. V danej veci bola na štvrtýkrát povolená obnova konania v novom rozsudku súd dvojicu podnikateľov oslobodil.

Monika Jankovská je stíhaná pre podozrenia z korupcie aj v rámci prípadu známeho ako Búrka.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy, Úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa v piatok postaví pred súd v kauze Fatima, čelí obvineniam z vydierania a marenia spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *