Ivana Trumpová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde

Ilustračné foto: I. Trumpová. Zdroj: TASR/AP cez teraz.sk

Prvá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri páde vo svojom byte. Potvrdil to v piatok hovorca mestského úradu súdneho lekára v New Yorku. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Podľa hovorcu boli príčinou smrti 73-ročnej Trumpovej tupé nárazy do trupu. O jej úmrtí informoval vo štvrtok ako prvý samotný Trump. Polícia medzičasom uviedla, že Trumpová spadla vo svojom byte zo schodov. Naposledy ju naposledy v stredu popoludní.

“S veľkým zármutkom oznamujem všetkým, ktorí ju milovali, pričom ich je mnoho, že Ivana Trumpová zomrela vo svojom dome v meste New York,” napísal Trump. “Bola to úžasná, krásna a ohromná žena, ktorá viedla inšpiratívny život. Jej pýchou a radosťou boli jej tri deti – Donald mladší, Ivanka, Eric. Bola na nich taká hrdá, ako sme na ňu boli hrdí my všetci. Odpočívaj v pokoji, Ivana!” dodal.

Vyhlásenie k úmrtiu Trumpovej vydala aj jej rodina. “S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustila naša milovaná matka Ivana Trumpová. Naša matka bola neuveriteľnou ženou – obratnou podnikateľkou, športovkyňou svetového formátu, oslnivou kráskou, starostlivou matkou a priateľkou,” uviedli pozostalí vo vyhlásení. “Utiekla pred komunizmom a prijala túto krajinu… Svojim deťom vštepovala pevnú vôľu, neoblomnosť, súcit aj odhodlanie. Bude nesmierne chýbať svojej matke, trom deťom a desiatim vnúčatám,” dodali.

Trumpová, rodená Zelníčková, pochádzala zo Zlína, v mladosti bola lyžiarkou. Za Donalda Trumpa sa vydala v roku 1977, bol jej druhým manželom. Pár tvorili do začiatku 90. rokoch minulého storočia. Rozviedli sa v roku 1992, pričom ich vypätému rozvodu predchádzal Trumpov vzťah s Marlou Maplesovou, jeho nasledovnou manželkou.

V posledných rokoch však mali exmanželia Trumpovci dobré vzťahy, pričom Ivana v roku 2017 vo svojej knihe uviedla, že sa s Donaldom raz týždenne rozpráva.

-red2-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/ivana-trumpova-zomrela-na-nasledky-zraneni-ktore-utrpela-pri-pade/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *