Internetom sa šíri nebezpečná výzva pre deti a mládež na intoxikáciu liekmi, varuje polícia

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje verejnosť a najmä mládež na výzvu, ktorá sa šíri internetom a vyzýva deti a mladistvých na intoxikáciu voľne dostupnými predajnými liekmi.

Zúčastnení majú zaznamenávať priebeh intoxikácie a zdieľať ich na sociálnych sieťach. V tlačovej správe o tom informoval Michal Slivka z Oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru.

Účinok prichádza neskôr

Polícia pripomína, že táto nebezpečná výzva sa prvýkrát objavila v Spojenom kráľovstve v roku 2015.

„Používatelia sociálnych sietí nabádali deti k tomu, aby úmyselne užili väčšie množstvo dostupných liekov. To viedlo neraz k vážnym zdravotným problémom. Účinok voľne predajných liekov prichádza neskôr, čo vedie k nezvratnému poškodeniu zdravia, ako je napríklad trvalé poškodenie pečene,“ konštatuje Slivka.

Len v Bratislave sa počas uplynulého mesiaca objavilo 12 prípadov otravy mladistvých a detí, ktoré s touto výzvou pravdepodobne súvisia.

Polícia osloví školy

Polícia preto apeluje na rodičov, aby zvýšili svoju obozretnosť a s deťmi o rizikách tejto výzvy hovorili. Rovnako bude postupovať aj polícia.

„V najbližších dňoch policajní preventisti oslovia školy a na problém ich upozornia. Problematiku výzvy a rizík s ňou spojených určite zaradíme aj do našich preventívnych aktivít s mládežou,“ uzavrel Slivka.

Viac k témam: otrava liekmi, Varovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Internetom sa šíri nebezpečná výzva pre deti a mládež na intoxikáciu liekmi, varuje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *