Hojsík nahradil Šimečku na poste podpredsedu europarlamentu, je vďačný za dôveru europoslancov a hrdý na svoj tím

18.10.2023 (SITA.sk) – Europoslanec a podpredseda Progresívneho Slovenska Martin Hojsík bol zvolený za podpredsedu Európskeho parlamentu.

Ako informoval tlačový odbor europarlamentu, v predmetnej funkcii nahradí svojho straníckeho šéfa Michala Šimečku, ktorý nastúpil ako poslanec do slovenského parlamentu. Hojsík bude mandát jedného zo štrnástich podpredsedov EP vykonávať do eurovolieb v júni 2024.

„Som vďačný za dôveru, ktorú som dostal od kolegýň a kolegov v Európskom parlamente,“ povedal Hojsík s tým, že zvolenie vníma ako ocenenie jeho doterajšej práce ako europoslanca.

„Som obzvlášť hrdý na niekoľko úspechov, ktoré sa mi s mojím tímom za posledné štyri roky v Európskom parlamente podarili. Medzi ne patrí pomoc farmárom pri náhrade škodlivých pesticídov, ochrana včiel, ochrana zdravia pred toxickými chemikáliami vo výrobkoch, boj s klimatickou krízou či ochrana pôdy,” doplnil Hojsík.

Viac k témam: Europoslanci, Opozícia, podpredseda Európskeho parlamentu (EP), Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS), Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS)
Zdroj: SITA.sk – Hojsík nahradil Šimečku na poste podpredsedu europarlamentu, je vďačný za dôveru europoslancov a hrdý na svoj tím © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *