Hnutie Republika je podľa Naďa jednou z najväčších hrozieb volieb, Uhrík položil na kolená aj BBSK

11.8.2023 (SITA.sk) – Hnutie Republika je jednou z najväčších hrozieb parlamentných volieb. Uviedol to podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď na piatkovej tlačovej besede. Podľa neho je Republika projekt bývalého šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

Zneužívanie moci

Ak sa dostane Republika k moci, Vojenské spravodajstvo bude opäť slúžiť na špinavosti,” vyhlásil Naď s tým, že v spojení s lídrom strany Smer-SD Robertom Ficom alebo inou extrémistickou stranou môže politické zoskupenie negatívne ovplyvniť vnútornú bezpečnosť a vrátiť zneužívanie moci na politické záujmy. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Ako ďalej uviedol Naď, Republika olepila krajinu billboardami, ktorými chce verejnosť presvedčiť že neokráda krajinu, no súčasne je právoplatne spojená s nezákonnými finančnými machináciami.

Extrémisti na kandidačnej listine

Slovensko neokradli z jedného jediného dôvodu, a to, že, našťastie, k tomu nedostali príležitosť. Nedá sa to ale povedať o banskobystrickej samospráve, kde Milan Uhrík ako šéf úradu dostal kraj doslova na kolená. Za nezákonné verejné obstarávanie dostal Úrad BBSK od Úradu pre verejné obstarávanie mastnú pokutu, o dosadení kamarátov na lukratívne miesta nehovoriac,“ uviedol Naď a doplnil, že okrem káuz má Republika na kandidačnej listine aj právoplatne odsúdených extrémistov, neonacistov, a tiež osobu, ktorá slúžila Mikulášovi Černákovi.

Naď ďalej upozornil aj na to, že Republiku legitimizujú aj organizácie, ktoré dostávajú financie od štátu, ako napríklad Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, ktorý zverejňuje fotky s predstaviteľmi hnutia Republika, čo je podľa Naďa neprijateľné.

Podpredseda Demokratov ďalej povedal, že ak sa Republika dostane k moci, tak Vojenskému spravodajstvu hrozí, že sa stane nástrojom zneužívania politickej moci. Spomenul, že v Republike sú blízke osoby bývalého šéfa Vojenského spravodajstva Balciara.

Viac k témam: Kauzy, Parlamentné voľby, Podpredseda strany Demokrati, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Smeru-SD
Zdroj: SITA.sk – Hnutie Republika je podľa Naďa jednou z najväčších hrozieb volieb, Uhrík položil na kolená aj BBSK © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *