Hlas vyzýva na okamžité riešenie situácie s migrantmi na juhu Slovenska. Pellegrini sa pýta, kde je zalezený Hamran

2.9.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD vyzýva vládu a vedenie Policajného zboru k okamžitému riešeniu situácie s migrantmi. Ako uviedol predseda strany Peter Pellegrini, na juhu Slovenska v okolí Nových Zámkov, Šiah a Veľkého Krtíša je situácia vážna.

„Úradnícka vláda ju zľahčuje a Štefan Hamran mlčí,“ vyhlásil Pellegrini vo videu na sociálnej sieti s tým, že v súčasnosti je možné prijať a registrovať okolo 100 migrantov pričom ich je 670.

Ako predseda strany pripomenul, v piatok 1. septembra bola vo Veľkom Krtíši vyhlásená mimoriadna situácia.

„Oddelenia cudzineckej polície v Nitre a Novýych Zámkoch kolabujú kapacitne aj personálne. Súčinnosť im odmietajú poskytovať ostatné zložky z dôvodu obavy zo šírenia nákazlivých chorôb pri zvážaní migrantov na určené miesta,“ uviedol Pellegrini a dodal, že podľa jeho informácií sa funkcie vzdal riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície, pretože vedenie rezortu vnútra neakceptovalo jeho návrhy riešenia situácie vrátane zavretia hranice s Maďarskom.

„Sprísnené bezpečnostné opatrenia prijalo Nemecko a najnovšie opatrenia mala prijať aj Česká republika. A ja sa pýtam, kde je teraz zalezený Hamran a prečo deň noc situáciu nerieši? To čaká kým sa stane nejaké nešťastie?,“ zdôraznil predseda Hlasu a uzavrel s tým, že strana začne nelegálnu migráciu riešiť po voľbách. Na hranice majú v pláne poslať políciu a časť armády.

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Hlas vyzýva na okamžité riešenie situácie s migrantmi na juhu Slovenska. Pellegrini sa pýta, kde je zalezený Hamran © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *