Hlas si nie je vedomý odklonu od svojich hodnôt, pozastavenie členstva v Strane európskych socialistov ich prekvapilo 

13.10.2023 (SITA.sk) – Stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) prekvapilo pozastavenie prístupového procesu za plnohodnotného člena Strany európskych socialistov (PES).

Veria v prehodnotenie rozhodnutia

Taktiež verí, že európski socialisti svoje rozhodnutie prehodnotia a rokovania o ich vstupe do politickej frakcie budú naďalej pokračovať. Strana Hlas-SD si zároveň nie je vedomá akéhokoľvek odklonenia sa od sociálnodemokratických hodnôt.

„Hlas-SD získal štatút asociovaného člena PES pri plnom rešpektovaní všetkých princípov zo strany PES,“ uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková pre portál Refresher news.

Subjekt zároveň deklaruje, že bude aj naďalej svojou politikou napĺňať základné hodnotové piliere strany.

Odklon od hodnôt PES

Vedenie Strany európskych socialistov vo štvrtok rozhodlo o pozastavení plného členstva strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a aj asociovaného členstva strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Poukazuje na jasný odklon Roberta Fica od hodnôt európskych socialistov a tiež spojenie s radikálne pravicovou Slovenskou národnou stranou (SNS).

„Predsedníctvo k tomuto kroku pristúpilo po tom, čo sa líder Smeru-SD Robert Fico jasne odklonil od hodnôt rodiny PES. Navyše, v dôsledku obáv, ktoré sa objavili po ohlásení vládnej koalície Smeru-SD, Hlasu-SD a radikálnej pravicovej strany,“ uvádza sa vo vyhlásení PES.

Viac k témam: pozastavenie členstva
Zdroj: SITA.sk – Hlas si nie je vedomý odklonu od svojich hodnôt, pozastavenie členstva v Strane európskych socialistov ich prekvapilo  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *