Hlas-SD má obavy z počínania vlády s humanitárnou krízou, ľuďom postihnutým zdražovaním nepomáha, tvrdí Pellegrini

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) v súčasnosti vníma ako prioritu zachovanie bezpečnosti a územnej celistvosti Slovenska, pomoc ľuďom žijúcim na Slovensku, ktorí sú zasiahnutí zdražovaním, a riešenie humanitárnej krízy.

Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii jej predseda a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini. Ako vysvetlil, v daných oblastiach by malo mať Slovensko jasný postoj.

V súvislosti s vojnou na Ukrajine Pellegrini znova zopakoval, že chcú byť konštruktívnou opozičnou stranou, ktorá nebude robiť „teatrálne tlačovky a snažiť sa čo najviac zaujať extrémistický priestor na sociálnych sieťach“.

Kroky vlády chcú však sledovať a reagovať na nich konkrétnymi návrhmi. Podľa Pellegriniho vláda nezvládla pandémiu, a preto s obavami sledujú jej počínanie s humanitárnou krízou.

Zároveň dodal, že vláda sa vôbec nečiní pri pomoci ľuďom, ktorých zastihlo zdražovanie.

Viac k témam: Humanitárna kríza, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas-SD má obavy z počínania vlády s humanitárnou krízou, ľuďom postihnutým zdražovaním nepomáha, tvrdí Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *