Hlas-SD je v prieskume tretí, do parlamentu by prešla aj SNS a koalícia OĽaNO nemá potrebných 7 percent

3.9.2023 (SITA.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome augusta a septembra, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 21,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Sanep pre spravodajskú televíziu TA3. Agentúra prieskum robila v období od 27. augusta do 2. septembra na reprezentatívnej vzorke 1 635 respondentov.

Hlas-SD na treťom mieste

Druhé miesto by podľa prieskumu obsadilo Progresívne Slovensko so ziskom 15,6 percenta hlasov a tretí by skončil Hlas-SD so ziskom rovných 15 percent.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Nasledujú Republika (8,4 %), koalícia OĽaNO/Za ľudí/KÚ, ktorá by sa však so ziskom 6,5 percenta do Národnej rady SR nedostala, keďže ako koalícia by potrebovala minimálne 7-percentnú podporu voličov.

Ďalej by sa do parlamentu dostali strana SaS (6,1 percenta), KDH (6 percent), Sme rodina (5,9 percenta) a SNS (5,5 percenta).

SNS s desiatimi kreslami

Pred bránami Národnej rady by ostali Demokrati (3 percentá), Aliancia-Szövetség (2,7 percenta), ĽSNS (2 percentá) aj zoskupenie Modrí/Most-Híd (1,2 percenta).

Podľa výsledkov volieb by Smer-SD získal v parlamente 38 kresiel, Progresívne Slovensko 28, Hlas-SD 26, Republika 15, Sme rodina, SaS a KDH zhodne po 11 a SNS 10 kresiel.

Rozhodnutých pre účasť na voľbách je podľa prieskumu 65,9 percenta respondentov. Naopak, voliť určite nepôjde 19,2 percenta. Celkovo 14,9 percenta opýtaných s rozhodnutím váha.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD je v prieskume tretí, do parlamentu by prešla aj SNS a koalícia OĽaNO nemá potrebných 7 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *