Hlas-SD chce v Ústave SR zdôrazniť, že práva slovenských žien a mužov sú rovnaké 

1.9.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-sociálna demokracia je pripravená navrhnúť do ústavy konkrétne sociálne práva, napríklad, aby bol vek odchodu do dôchodku, práva zamestnancov, rodín s deťmi či sociálne slabších skupín chránené priamo najvyšším zákonom štátu. Ku Dňu Ústavy SR to povedal líder strany Peter Pellegrini.

Antisociálne zákony

„Ústava nám napríklad v článku 55 hovorí, že hospodárstvo Slovenskej republiky sa zakladá na princípoch sociálne orientovanej trhovej ekonomiky. Tri roky pravicových vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera nám však ukázali, že toto ustanovenie im nejako nebráni v prijímaní antisociálnych zákonov, ktoré ožobračujú ľudí,” povedal šéf Hlasu.

Takisto je podľa neho treba v ústave zdôrazniť, že práva slovenských žien a mužov sú rovnaké.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Ak niekto vykonáva rovnakú prácu s rovnakým nasadením, má právo aj na rovnaký plat a rovnaké zaobchádzanie. Rovnosť slovenských žien nemá platiť pre 150 vyvolených na kandidačnej listine, ale pre dva a pol milióny žien, ktoré sú oporou svojich rodín, detí, manželov, priateľov či rodičov,“ uviedol Pellegrini.

Ústava si zaslúži úctu

Pokračoval s tým, že po troch desaťročiach slovenskej samostatnosti dozrel čas pozrieť sa aj na to, čo dnes v ústave nie je a čo by tam byť malo.

Slovenská ústava si podľa Pellegriniho zaslúži úctu. „No zaslúži si aj zmeny, ktoré priniesol čas a ktoré majú ľuďom na Slovensku zabezpečiť lepší a dôstojnejší život. Tak bude slovenská ústava ešte väčšou oporou demokratickej a nezávislej Slovenskej republiky,” dodal predseda Hlasu.

Viac k témam: Deň Ústavy SR, Predseda strany Hlas-SD, Ústava SR
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD chce v Ústave SR zdôrazniť, že práva slovenských žien a mužov sú rovnaké  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *