Herca zo seriálu Tie roky sedemdesiate Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenia na 30 rokov

8.9.2023 (SITA.sk) – Amerického herca Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenie dvoch žien na 30 rokov až doživotie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Spoliehal sa na svoj status

Rodák z Long Islandu je známy najmä z obľúbeného seriálu Tie roky sedemdesiate… (1998 – 2006), ktorý vysielali práve v čase jeho zločinov. Štyridsaťsedemročný Masterson sa pritom podľa prokurátorov spoliehal na svoj status prominentného scientológa, aby sa vyhol zodpovednosti.

V máji ho uznali za vinného v opakovanom súdnom procese po tom, ako prvá porota v roku 2022 nedokázala dosiahnuť verdikt. Keďže podľa úradov hrozilo, že by ušiel, vzali ho následne do väzby.

Mastersona odsúdili po tom, ako tri ženy vypovedali, že ich v rokoch 2001 – 2003, teda v čase jeho najväčšej televíznej slávy, sexuálne napadol vo svojom hollywoodskom dome. Pred napadnutím im dal drogy.

Prvé obvinenie v roku 2017

Za vinného zo znásilnenia ho uznali vo dvoch z troch prípadov, pričom v treťom vyhlásili proces za zmätočný, no prokurátori uviedli, že ho neplánujú znovu predložiť.

Masterson prvý raz čelil obvineniam zo znásilnenia v roku 2017, keď vrcholilo hnutie #MeToo. On ich však odmietol a tvrdil, že každé zo stretnutí bolo dobrovoľné.

Obžaloba prišla až po trojročnom vyšetrovaní losangeleskej polície. V ďalších dvoch prípadoch prokurátori nevzniesli obvinenia pre nedostatok dôkazov a uplynutie premlčacej lehoty.

Daniel Peter Danny Masterson si okrem spomínaného seriálu Tie roky sedemdesiate… zahral aj v snímkach Beethoven II (1993), Zbohom, láska (1995) alebo Tvár toho druhého (1997), kde sa objavil po boku Nicolasa Cagea a Johna Travoltu. V roku 2006 sa predstavil vo filme Pohulíme, uvidíme a v roku 2008 si zahral po boku Jima Carreyho v komédii Yes Man. Účinkoval aj v seriáli Parťáci (2012 – 2014) a naposledy sa pred kamerou predstavil v komediálnom seriáli Ranč (2016 – 2020) z produkcie Netflixu. Keď sa v marci 2017 objavili správy o vyšetrovaní losangeleskej polície, jeho kariéru to hneď nezasiahlo. Jeho postavu zo seriálu vyškrtli až o takmer rok neskôr.

Viac k témam: #MeToo, Sexuálne násilie, Tie roky sedemdesiate…, Znásilnenie
Zdroj: SITA.sk – Herca zo seriálu Tie roky sedemdesiate Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenia na 30 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *