Helena sa dohodla na vine a treste a pôjde aj na protialkoholické liečenie, svojho druha bodla nožom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na trest odňatia slobody v dĺžke tri a pol roka odsúdil Okresný súd v Považskej Bystrici 49-ročnú Helenu, ktorá vlani v novembri bodla svojho druha nožom do brucha.

Ako agentúru SITA informoval hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus, súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú s obvinenou uzavrela prokurátorka.

Čepeľ mala dvadsať centimetrov

Okrem trestu odňatia slobody za spáchaný zločin ublíženia na zdraví vyplýva z dohody aj ústavné protialkoholické liečenie obvinenej.

Helena bola v čase útoku na svojho druha pod vplyvom alkoholu a predchádzala mu vzájomná hádka.

Z kuchyne vzala nôž s dĺžkou čepele 20 cm, vrátila sa do obývacej izby a bodla svojho druha ležiaceho na manželskej posteli do brucha.

Zranenia si vyžiadali operáciu

Spôsobila mu vážne zranenia, ktoré si vyžiadali operačný zákrok, pričom pri neposkytnutí odborne vysokošpecializovanej liečby v nemocnici by bol život poškodeného ohrozený.

„Obvinená žena sa vzdala práva na verejný súdny proces, dobrovoľne sa priznala, uznala vinu za spáchaný skutok a súhlasila s navrhovaným trestom. Dohodu medzi prokurátorkou a obvinenou súd vyhodnotil ako primeranú a spravodlivú, preto ju potvrdil rozsudkom,” dodal Tarabus.

Viac k témam: Krimi, Ublíženie na zdraví
Zdroj: Webnoviny.sk – Helena sa dohodla na vine a treste a pôjde aj na protialkoholické liečenie, svojho druha bodla nožom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *