Heineken pre neutíchajúce boje na Ukrajine odchádza z Ruska, spoločnosť ukončila výrobu a predaj svojho piva na trhu

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Holandský pivovarnícky gigant Heineken oznámil, že odchádza z ruského trhu pre pokračujúcu vojnu Moskvy proti Ukrajine. Firma v pondelok uviedla, že podnikanie v Rusku „v terajšom prostredí už nie je udržateľné ani životaschopné. Výsledkom je to, že sme sa rozhodli odísť z Ruska“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pivovar počíta s miliónovými stratami

Pivovarnícka spoločnosť konštatovala, že sa snaží o „usporiadaný transfer nášho podnikania novému vlastníkovi úplne v súlade s medzinárodnými a miestnymi zákonmi“.

Heineken bude vyplácať mzdy svojim 1 800 zamestnancom v Rusku do konca tohto roka. Firma dodala, že z predaja svojich aktív v Rusku nebude profitovať a očakáva, že výsledkom bude negatívna účtovná položka v sume 400 miliónov eur.

Pozastavené investície a predaj

Vzhľadom na medzinárodné rozhorčenie a sankcie, ktoré nasledovali po ruskej invázii na Ukrajinu, holandská pivovarnícka spoločnosť zastavila nové investície a predaj v Rusku a ukončila výrobu a reklamu na ruskom trhu.

Firma v pondelok uviedla, že naďalej „dúfa, že v najbližšom období sa objaví cesta k mierovému výsledku“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heineken pre neutíchajúce boje na Ukrajine odchádza z Ruska, spoločnosť ukončila výrobu a predaj svojho piva na trhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *