Heger zo svojej rezervy vyčlenil 300-tisíc eur na podporu a popularizáciu vedy, inovácie sú podľa premiéra motorom ekonomiky

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyčlení zo svojej rezervy na podporu aktivít na popularizáciu vedy a inovatívnych prístupov 300-tisíc eur.

Spopularizovanie vedy na Slovensku

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR doplnil, že žiadosti je možné predkladať cez elektronický formulár do 30. mája. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10-tisíc eur.

„Veda, výskum či inovácie sú dôležité pre napredovanie ekonomiky, ale aj celého Slovenska. Chuť objavovať a bádať musíme budovať už odmalička. Máme množstvo špičkových vedcov a zaujímavých objavov, preto chcem zo svojej rezervy podporiť projekty, ktoré spopularizujú vedu a inovatívne prístupy u detí, mládeže, ale aj dospelých,“ vysvetlil Heger.

Boj proti šikane

Okrem tejto výzvy sa z rezervy premiéra čerpá aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a šikane, ako aj výzva na aktivity zamerané na rozvoj komunitného života po pandémii.

Viac k témam: Inovácie, Rezerva predsedu vlády, Veda
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger zo svojej rezervy vyčlenil 300-tisíc eur na podporu a popularizáciu vedy, inovácie sú podľa premiéra motorom ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *