Heger vyzval Fica, aby prestal klamať a nešíril paniku v súvislosti s mobilizáciou

9.2.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyzval predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby prestal ľudí klamať.

Fico šíri klamstvá o mobilizácii

Fico šíri klamstvá o mobilizácii, sú to čisté nezmysly. Je to šírenie hnevu, nenávisti a paniky, ktorú Robert Fico robí,” uviedol Heger pred odletom do Bruselu, kde sa zúčastní na samite Európskej rady.

Ubezpečil, že k mobilizácii určite nedôjde. „My nevstúpime do konfliktu našimi vojakmi. Ak celý čas hovoríme o pomoci vojenskej techniky smerom k Ukrajine, o tom to aj je. Ukrajina nežiada vojakov, ale žiada techniku, aby ich vojaci mohli chrániť ich vlastné územie,” zdôraznil.

Poslanie vojakov na Ukrajinu

Predseda Smeru-SD Robert Fico tento týždeň vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) a dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera, aby verejne deklarovali, že nepošlú slovenských vojakov bojovať do vojny na Ukrajinu.

Začína sa potichu hovoriť, že ďalšou etapou pomoci Ukrajine by malo byť poslanie vojakov severoatlantickej aliancie na Ukrajinu, čo by som považoval za najväčšiu hlúposť, akú niekto môže urobiť,” uviedol Fico.

Viac k témam: Opozícia, pomoc Ukrajine, Predseda vlády, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk – Heger vyzval Fica, aby prestal klamať a nešíril paniku v súvislosti s mobilizáciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *