HC Košice prijali do siene slávy Jána Faitha, ako tréner tím priviedol k dvom titulom

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Historicky jeden z najúspešnejších slovenských hokejových klubov HC Košice prijal do svojej siene slávy niekdajšieho veľkého hráča a skvelého trénera Jána Faitha.

Piaty najúspešnejší kanonier

Ján Faith bol po Jánovi Selvekovi v poradí druhý hráč, ktorý prišiel do Košíc spod Tatier. V oranžovo-čiernych farbách sa mu podarilo odohrať 15 súťažných sezón, v ktorých nastúpil v 544 stretnutiach a dal v nich 178 gólov.

V poradí najúspešnejších košických kanonierov v časoch najvyššej československej súťaže mu patrí 5. priečka za Vincentom Lukáčom, Bedřichom Brunclíkom, Igorom Libom a Jánom Vodilom. Z tejto štvorice okrem Brunclíka ostatní strieľali góly aj v drese Jihlavy a v prípade Vodilu aj Sparty Praha,” informoval HC Košice na svojom webe.

Ako tréner získal dva tituly

Po skončení hráčskej činnosti v roku 1983 sa Faith vrhol na trénerskú prácu a už o päť rokov, teda v sezóne 1987/1988, spolu s Jánom Šterbákom priviedli hokejistov VSŽ Košice k druhému federálnemu titulu majstrov Československa. Po dvoch sezónach v tíme TJ VSŽ Košice Ján Faith pôsobil vo Zvolene a Poprade.

Do Košíc sa vrátil v sezóne 1995/1996, v ktorej s Vladimírom Šandrikom a družinou pod vedením Vlastimila Plavuchu získal ďalší majstrovský titul, tentoraz už slovenský. V nasledujúcom roku Ján Faith odovzdal počas vicemajstrovskej sezóny trénerské žezlo Vincentovi Lukáčovi.

Viac k témam: Sieň slávy
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Košice prijali do siene slávy Jána Faitha, ako tréner tím priviedol k dvom titulom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *