Hasiči museli hasiť aj požiar lesného porastu, ktorý pre nedbalosť vypukol pri obci Gajary (foto)

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči v pondelok 25. júla zasahovali pri požiari lesného porastu pri obci Gajary v okrese Malacky. Ako informuje na sociálnej sieti bratislavské krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HAZZ), oznámenie o požiari suchého porastu blízko lesa v katastri obce Gajary prijali v pondelok krátko pred 17:30.

Pri likvidácii požiaru zasahovalo 18 profesionálnych hasičov z Malaciek a z Bratislavy na šiestich kusoch hasičskej techniky a 30 členov dobrovoľných hasičských zborov Gajary, Veľké Leváre, Malé Leváre, Láb, Závod, Záhorská Ves a Plavecký Štvrtok.

Miesto zásahu hasiči rozdelili na tri zásahové úseky, dopravu vody zabezpečovali kyvadlovou dopravou. Počas zásahu bola dočasne uzatvorená Štátna cesta III/1102.

„Následkom požiaru, ktorý hasiči likvidovali viac ako štyri hodiny, vznikla štátnemu podniku Lesy SR zatiaľ nevyčíslená škoda. Príčina požiaru je nedbalostné konanie maloletých osôb,” uviedli hasiči.

Viac k témam: Lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči museli hasiť aj požiar lesného porastu, ktorý pre nedbalosť vypukol pri obci Gajary (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *