Hamran je už oficiálnym šéfom polície, Mikulec ho vymenoval do funkcie

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Novým prezidentom Policajného zboru (PZ) sa od 1. apríla oficiálne stane Štefan Hamran, ktorý bol od 16. septembra 2021 poverený dočasným výkonom tejto neobsadenej riadiacej funkcie.

Michaela Paulenová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR informovala, že ho do funkcie vo štvrtok (31. marca) vymenoval šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Ministra presvedčili výsledky

Minister tak urobil po dôkladnom zvážení a s ohľadom na doterajšie výsledky Hamrana, ktorý 21. marca na Výbore Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť predstavil svoju víziu a koncepciu Policajného zboru.

„Pána Hamrana som vnímal ako dlhoročného profesionála už vo funkcii veliteľa Útvaru osobitného určenia. Má za sebou hmatateľné výsledky nielen doma, ale aj na zahraničnej úrovni. Svoje kvality preukázal aj počas poverenia výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie šéfa PZ. Verím, že bude odhodlane a vytrvalo pokračovať ďalej aj v progrese reformy PZ, ktorú sme naštartovali,“ uviedol Mikulec.

Hamrana čaká reforma polície

Paulenová doplnila, že prioritami nového šéfa PZ sú reforma Policajného zboru na úrovni Prezídia PZ a výrazné personálne posilnenie regionálnych štruktúr, náležité materiálno-technické zabezpečenia pre policajtov a tiež udržiavanie schopných a spôsobilých profesionálov v systéme.

Medzi priority patrí aj zvyšovanie nárokov na morálny a odborný kredit všetkých policajtov s dôrazom na riadiace a veliace štruktúry, zvýšenie školiacich kapacít stredných odborných policajných škôl so zameraním na základné policajné vzdelanie a vytvorenie nového, motivujúceho, atraktívneho a stabilizačného systému platových a ďalších náležitostí policajta.

Viac k témam: Prezident Policajného zboru SR, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamran je už oficiálnym šéfom polície, Mikulec ho vymenoval do funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *