Grécky pilot zabil svoju manželku a dostal doživotie, pre príbeh o lupičoch neváhal ani uškrtiť psa

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Gréckeho pilota helikoptéry v pondelok odsúdili na doživotné väzenie za zabitie svojej britsko-gréckej manželky v ich dome na predmestí Atén. Vrah sa niekoľko týždňov pokúšal zavádzať políciu tvrdením, že ju zabili votrelci pri brutálnom vlámaní sa do domu.

Súd v Aténach uznal 34-ročného Babisa Anagnostopoulosa vinným z vraždy 20-ročnej Caroline Crouchovej v máji 2021, keď v dome spala aj ich 11-mesačná dcéra.

Tiež ho na 10 rokov väzenia odsúdili za uškrtenie psa, aby dodal dôveryhodnosť príbehu, že rodina sa stala obeťou bezohľadných zlodejov, ktorí žiadali, aby im odovzdali skryté cennosti.

Prokurátori tvrdili, že Anagnostopoulos manželku úmyselne zadusil, keď spala. Pilot civilného letectva a letecký inštruktor pôvodne polícii povedal, že ozbrojení lupiči vtrhli do domu v noci a následne jeho a jeho manželku v spálni zviazali, kým ich dieťa spalo. Incident šokoval Grécko a prinútil úrady vyhlásiť odmenu 300-tisíc eur za informácie o zločine.

Anagnostopoulosa zatkli viac ako mesiac po smrti Crouchovej. Na spomienkovom obrade na ostrove Alonissos v Egejskom mori ho dokonca svedkovia videli, ako objíma matku obete.

Viac k témam: Doživotie, Krimi, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécky pilot zabil svoju manželku a dostal doživotie, pre príbeh o lupičoch neváhal ani uškrtiť psa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *