Francúzi bojujú proti zmene klímy, po novom je vo väčšine častí Paríža obmedzená rýchlosť áut

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Na takmer všetkých parížskych uliciach v pondelok vstúpilo do platnosti obmedzenie maximálnej rýchlosti motorových vozidiel na 30 kilometrov za hodinu. Ide o najnovšiu iniciatívu v snahe zlepšiť meno mesta, pokiaľ ide o ochranu klímy. Predstavitelia mesta uviedli, že zároveň ide o úsilie o redukciu počtu nehôd a zmenu Paríža na mesto, ktoré je priateľskejšie voči chodcom.

Vodiči doručovateľských služieb tvrdia, že ich zákazníci budú musieť dlhšie čakať a vodiči taxíkov hovoria, že to zvýši ceny a poškodí ich podnikanie. Z prieskumov verejnej mienky však vyplýva, že väčšina Parížanov zníženie maximálnej rýchlosti podporuje, najmä v nádeji, že ulice sa stanú bezpečnejšie a pokojnejšie.

Výnimky z nových pravidiel má niekoľko širokých bulvárov, vrátane slávneho bulváru Champs-Elysees, a okruhy obchádzajúce historické centrum.

Paríž pod vedením socialistickej starostky Anne Hidalgovej už skôr obmedzil alebo zakázal dopravu na viacerých uliciach a zvýšil počet cyklochodníkov.

Viac k témam: obmedzená rýchlosť, ochrana klímy, Paríž
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi bojujú proti zmene klímy, po novom je vo väčšine častí Paríža obmedzená rýchlosť áut © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *