FIFA dala Rusku definitívnu stopku, odložila aj zápas Ukrajincov v baráži o účasť na MS 2022

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že súhlasí so žiadosťou Ukrajiny o odloženie barážového zápasu o účasť na majstrovstvách sveta v Katare, v ktorom sa mala 24. marca stretnúť s domácim Škótskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zápas sa mal odohrať v Glasgowe a jeho víťaz nastúpi proti lepšiemu z dvojice Wales – Rakúsko, ktorý sa odohrá v riadnom termíne semifinále baráže, teda 24. marca.

Súboj by mal byť júni

Odloženie zápasu bolo očakávaným krokom po tom, čo boli následkom ruskej invázie na Ukrajine odložené zápasy domácej ligy. Presný termín súboja zatiaľ určený nebol, ale mal by sa konať v júni.

Odloženie zápasu skomplikuje možný žreb skupinovej fázy majstrovstiev sveta, ktorý je naplánovaný na 1. apríla v katarskej Dauhe.

Vyradenie Ruska je definitívne

FIFA tiež uviedla, že rozhodnutie vyradiť Rusko z baráže je definitívne a Poľsko sa tak kvalifikuje priamo do finále baráže MS 2022, v ktorom nastúpi 29. marca proti víťazovi zápasu Česko – Švédsko.

Rusi už skôr oznámili, že nesúhlasia s celoplošnými trestami športovcov v dôsledku vojenskej agresie na Ukrajine a odvolali sa na Športový arbitrážny súd v Lausanne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA dala Rusku definitívnu stopku, odložila aj zápas Ukrajincov v baráži o účasť na MS 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *