Fico videom o presune systému S-300 ohrozil vojakov aj civilistov, tvrdí Heger

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico ohrozil vyzradením informácií o presune systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu bezpečnosť vojakov a civilistov, ktorí sa na jeho presune podieľali.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo. „Kompetentné orgány by sa na to mali pozrieť a konať v zmysle zákonov Slovenskej republiky. Každý by mal byť braný na zodpovednosť, ak ohrozí zákony SR,” vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Fico vo svojom profile na sociálnej sieti minulý týždeň ešte pred oficiálnym oznámením zverejnil video, že Slovensko darovalo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300. Vo verejnom priestore sa diskutovalo, že šéf Smeru-SD mohol prezradiť utajovanú skutočnosť.

„Celý deň dostávame info z hraníc s Ukrajinou o manévroch s vojenskou technikou. Máme vážne obavy, že Heger chce v Kyjeve oznámiť slovenský dar Ukrajine – S-300,” napísal Robert Fico vo štvrtok 7. apríla večer na sociálnej sieti.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Systém S-300, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico videom o presune systému S-300 ohrozil vojakov aj civilistov, tvrdí Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *