Fico podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže. Viní policajtov NAKA, sudcov aj Mikulca (foto+video)

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Smer-SD podala v stredu na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia.

Ako povedal šéf strany Robert Fico, predovšetkým skupina vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) sa snažila poškodiť jeho politickú stranu, ale aj štátne inštitúcie ako Úrad Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, Národný bezpečnostný úrad alebo Okresný súd Bratislava III.

Súčasťou organizovanej skupiny sú však podľa Fica aj niektorí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, sudcovia Špecializovaného trestného súdu alebo Najvyššieho súdu SR, alebo tiež minister vnútra Roman Mikulec.

Nahrávky ako dôkaz

Podozrenie na sabotáž podľa Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej.

„Santusová bola zlikvidovaná,“ povedal Fico s tým, že za pomoci ministra vnútra zanikol aj vyšetrovací tím Oblúk, ktorý mal preveriť možnú manipuláciu trestných konaní.

Takisto chceli vyšetrovatelia podľa Fica podnikať kroky proti predstaviteľom Národného bezpečnostného úradu, pretože sa zaoberal ich bezpečnostnými previerkami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Strana Smer-SD podala trestné oznámenie (fotografie)

Deštrukcia právneho štátu

V prípade Okresného súdu Bratislava III spomenul snahu policajtov získať spis vo veci svedkov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. „Nie sú žiadne pochyby, že ide o útok na ústavné zriadenie,“ skonštatoval predseda Smeru. Doplnil, že očakáva, že generálna prokuratúra sa bude podozreniam venovať s plnou vážnosťou.

Fico zároveň zopakoval, že v prípade zmeny vlády budú musieť niektoré osoby z polície alebo prokuratúry odísť. „Lebo deštruujú právny štát,“ dodal šéf Smeru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: sabotáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže. Viní policajtov NAKA, sudcov aj Mikulca (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *