Fico, Pellegrini a Danko podpíšu koaličnú zmluvu, Hlas-SD má mať sedem ministerstiev (video)

16.10.2023 (SITA.sk) – Lídri strán Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany (SNS) v pondelok o 13.00 podpíšu koaličnú zmluvu. Informovala o tom Ľubica Končalová z tlačového odboru strany Smer-SD s tým, že slávnostný akt sa uskutoční v Historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave.

Video: Podpis koaličnej zmluvy

doplníme po 13.00

Dohoda o uzatvorení koaličnej zmluvy bola zakotvená v memorande, ktoré Robert Fico, Peter Pellegrini a Andrej Danko podpísali minulý týždeň v stredu. Udialo sa tak deň po tom, ako predsedníctvo Hlasu-SD jednomyseľne rozhodlo, že ďalšie rokovania o vládnej koalícii už strana povedie iba so Smerom-SD a národniarmi.

Súhlasia, že za predsedu vlády podporia kandidáta navrhnutého stranou Smer-SD. Pri voľbe predsedu Národnej rady SR podporia kandidáta strany Hlas-SD. Smeru bude okrem postu predsedu vlády patriť šesť ministerstiev, Hlasu sedem a SNS obsadí tri, z toho jedno s účinnosťou od 1. januára 2024. Pôjde o nové ministerstvo pre oblasť, ktorá je podľa Fica mimoriadne dôležitá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Smer, Hlas a SNS podpísali Memorandum o porozumení (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koaličná zmluva, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Fico, Pellegrini a Danko podpíšu koaličnú zmluvu, Hlas-SD má mať sedem ministerstiev (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *