Europoslankyne Beňová a Roth Neveďalová sa vzdali členstva v Skupine progresívnej aliancie socialistov a demokratov

18.10.2023 (SITA.sk) – Europoslankyne za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Monika Beňová a Katarína Roth Neveďalová sa vzdali členstva v Skupine progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente (EP).

Róbert Hajšel, ktorý do europarlamentu kandidoval ako nezávislý na kandidátke Smeru-SD, požiadal politickú skupinu o čas na rozmyslenie.

Odchod z pozície kvestorky EP

Roth Neveďalová sa členstva v tejto skupine vzdala po šiestich rokoch a takmer 20 rokoch v rôznych vedúcich funkciách v Strane európskych socialistov (PES) a Beňová po 21 rokoch v europarlamente a v spomínanej politickej skupine. Beňová zároveň informovala predsedníčku EP Robertu Metsolu, že odstupuje z pozície kvestorky EP.

Spôsob, akým bola minulý týždeň oznámená správa o plánovanom vylúčení Smeru-SD z našej politickej skupiny v europarlamente, považujem za neakceptovateľný. Udialo sa tak bez toho, aby nás ktokoľvek kompetentný informoval. Nesúhlasíme s dôvodmi rozhodnutia PES o pozastavení členstva Smeru-SD,” uviedla Roth Neveďalová. Seba a Beňovú obhajuje, že nikdy neporušili pravidlá skupiny socialistov a demokratov v europarlamente.

Rozdielne názory na témy

Zároveň tvrdí, že vždy hlasovali v záujme Slovenska a podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia. „Za 20 rokov môjho členstva v rôznych funkciách v PES som nikdy nezažila takú ostrakizáciu a správanie sa poslancov frakcie ako za posledné dva týždne. Ani jedna z nás sa nikdy nesprávala takýmto neúctivým spôsobom k svojim kolegom. Som úprimne sklamaná. Môžu nás rozdeľovať názory na niektoré témy, ale tie by nemali byť dôvodom na nenávisť,” zdôraznila Roth Neveďalová.

Viac k témam: Europarlament, Europoslankyňa, Eurozóna, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), odstup z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Europoslankyne Beňová a Roth Neveďalová sa vzdali členstva v Skupine progresívnej aliancie socialistov a demokratov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *