Európa podľa Remišovej nemôže zopakovať chyby z minulosti, Putin používa Hitlerove metódy

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Demokratické štáty nikdy neuznajú násilné zabratie ukrajinských území Ruskom. Anexiu v deň výročia Mníchovskej zrady označila predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová za facku Slovensku i celej Európe, ktorá bojovala proti Hitlerovi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin používa Hitlerove metódy

Remišová to uviedla v stanovisku strany k anektovaniu častí Ukrajiny. Metódy Putinovho režimu prirovnala k Hitlerovým. Podľa nej používa rovnaké zámienky na okupáciu, či už je to ochrana menšín, alebo referendum pod hrozbou zbraní.

„Pri Mníchovskej zrade si ostatné štáty naivne mysleli, že obetovaním Československa si zabezpečia pokoj a mier. Ale zabezpečili tým len viac času pre Hitlera, aby mohol zbrojiť a pripraviť útok na celú Európu. Rovnakú chybu teraz nesmieme zopakovať,” povedala Remišová.

Ruské tanky na našej hranici

Dodala, že je životným záujmom Slovenska, aby sa Ukrajina pred ruskými agresormi ubránila a na našej hranici neboli ruské tanky.

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok podpísal dekréty, ktorými uznal ukrajinskú Chersonskú a Zaporožskú oblasť za nezávislé územia. Otvoril tak cestu pre formálnu anexiu týchto okupovaných území Ruskom.

Putin plánuje v piatok vyhlásiť, že Luhanská, Donecká, Chersonská a Zaporožská oblasť sú súčasťou Ruska. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa podľa Remišovej nemôže zopakovať chyby z minulosti, Putin používa Hitlerove metódy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *